Koňské bylinky Lněné semínko - celé 3kg
Vhodný doplněk krmné dávky, má pozitivní vliv na kůži a srst, trávení a metabolismus
Vhodný doplněk krmné dávky, má pozitivní vliv na kůži a srst, trávení a metabolismus. Zdroj nenasycených mastných kyselin. Snižuje srážlivost krve a rizika srdečního onemocnění, působí proti zánětům cév, kloubů, střev a kožním onemocněním.
Lněné semínko obsahuje vysokou koncentraci esenciálních nenasycených mastných kyselin (pro organismus nezbytný). Esenciální znamená, že si je organismus nedokáže vytvořit a získává je jen z potravy. Tato skupina látek bývá také nazývána polynenasycené mastné kyseliny nebo vitamin F. Jsou důležité zejména pro regulační pochody v organismu, správnou funkci buněčných stěn, srdečně-cévního systému a imunity.
Lněný tuk obsahuje převážně nenasycené mastné kyseliny (80-90%)- které tvoří 20 - 30% kys. olejová a linolová a 40 - 60% kys. linoleová. Poskytuje tedy omega 3, 6 a 9 kyseliny v optimálním poměru.
Lněné semínko obsahuje velice příznivý sliz, který, který potáhne žaludek a střeva ochraným filmem. Proto je velice vhodný zvláště při trávicích potížích hříbat. Rozemleté lněné semínko je navíc vynikajícím přírodním zdrojem vlákniny, která zvětšuje objem stolice a olej v ní obsažený zvláčňuje sliznici. Doporučuje se proto k léčení zácpy a problémů při divertikulóze střev.
Účinky omega-3 nenasycených mastných kyselin jsou zejména snižování srážlivosti krve, a rizika srdečního onemocnění. Působí také proti zánětům cév, kloubů, střev a kožním onemocněním.
Je to tedy cenný zdroj mastných kyselin, aminokyselin (zvl. lyzinu) a selenu. Má tedy pozitivní vliv na kůži, srst, cévy a střeva.
Doporučené dávkování: 100g denně u dospělého koně, 50 - 80g u hříbat a poníků, semínko nejlépe nameleme na kávovém mlýnku a vsypeme do krmiva. Mleté semínko připravujeme vždy čerstvé.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.